احراز هویت حضوری

نحوۀ دریافت کد بورسی

 

سرمایه گذاران برای شروع به فعالیت در بازار بورس لازم است ابتدا در سامانه سجام و همچنین در یک کارگزاری ثبت نام کرده و سپس برای احراز هویت خود به صورت آنلاین و یا حضوری اقدام نمایند. در واقع پس از آنکه ثبت نام و احراز هویت صورت گرفت برای هر شخص یک کد بورسی تعریف می گردد.

در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص نحوه دریافت کد بورسی، مراحل گرفتن این کد، ثبت نام آنلاین در کارگزاری و سجام برای گرفتن آن برای ورود به بازار بورس آورده شده است.

نحوه دریافت کد بورسی از کارگزاری سی ولکس

 

تمامی افرادی که می‌خواهند در بازار بورس فعالیت کنند، چه افراد حقیقی و چه افراد حقوقی فعال در بازار سرمایه، همگی ملزم هستند که برای دریافت کد بورسی در سامانه سجام ثبت نام کنند. حتی کسانی که از سال‌ ها قبل کد بورسی داشته ‌اند اما در سجام ثبت نام نکرده ‌اند نیز باید اطلاعات خود را در سجام ثبت و احراز هویت برای گرفتن کد بورسی از سجام به صورت آنلاین انجام دهند.

 

مراحل گرفتن کد بورسی

 

برای ثبت نام در بورس و دریافت کد بورسی اشخاص حقیقی و حقوقی می بایست مراحلی را طی کنند.

 

۱- ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام

۲-  ثبت نام و احراز هویت در کارگزاری

 

مشتریان عزیز برای ثبت نام و دریافت کد بورسی می‌بایست با مراجعه به وب سایت شرکت کارگزاری به آدرس seavolex.com/securities/ و از طریق سامانه ثبت نام غیرحضوری و

سامانۀ سجام کارگزاری سی ولکس با طی مراحل ذکر شده، کد بورسی خود را دریافت نماید.

لازم به ذکر است که برای دریافت کد بورسی، لازم است افراد در دو مرحله احزار هویت شوند. یک مرحله احرازهویت در سامانه سجام است که به صورت آن‌لاین انجام می‌شود. یک مرحله احرازهویت در کارگزاری است.

شرکت کارگزاری سی‌ولکس به منظور تسهیل و رفاه حال مشتریان گرامی، خدماتی را فراهم کرده است که مشتریان با مراجعه به کارگزاری و بدون نیاز به مراجعه در دفاتر پیشخوان، از خدمات احراز هویت در کارگزاری بهره‌مند گردند.

لازم به ذکر است که کلیه این خدمات به صورت رایگان بوده و مشتریان عزیز ملزم به پرداخت وجهی نمی‌باشند.

افراد می بایست توجه داشته باشند فرآیند احراز هویت برای کارگزاری ها پس از ثبت نام در سجام و احراز هویت آن نیز باید صورت گیرد.