انرژی

بورس انرژی

ایران به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده نفت و گاز و دارنده یکی از بزرگترین ذخایر و منابع هیدروکربوری جهان شناخته می‌شود. از سوی دیگر با توجه به رویکرد مصرح در سند چشم انداز 1404 در ارتقاء جایگاه جمهوری اسلامی ایران به کشور اول منطقه از لحاظ  اقتصادی، سیاسی ، علمی و …، لزوم تاسیس بازاری متشکل جهت کشف قیمت و معامله نفت به عنوان یک کالای استراتژیک در منطقه بیش از گذشته احساس و همین موضوع زمینه ساز طرح قیمت گذاری نفت در داخل کشور شد.
از آنجا که یکی از بهترین و شفاف‌ترین مکانیزم‌های قیمت گذاری محصولات، عرضه آنها در بورس می‌باشد، در اوایل دهه 80 ایده تاسیس بورسی برای انجام معاملات نفت طی فرآیندی مشترک میان وزارتخانه های نفت و اقتصاد شکل گرفت. در فاز نخست برای محقق شدن این ایده در اواخر بهمن 1386 مبادلات فرآورده های نفت و پتروشیمی در بازار سرمایه آغاز گردید. از سویی با وجود زیرساخت‌های موجود در صنعت برق کشور که آن را از کشورهای منطقه متمایز می‌سازد، همزمان با فعالیت‌ها در راستای شکل‌گیری بورس نفت، لزوم راه‌اندازی بورس برق در ادامه توسعه بازار برق کشور احساس شد. سرانجام در تاریخ یازدهم اسفند 1390 مجمع عمومی موسس شرکت بورس انرژی برگزار گردید و از اسفند سال 1391 بورس انرژی رسما فعالیت خود را با عرضه قطران و دغالسنگ توسط کارگزاری سی ولکس آغاز نمود.
شرکت كارگزاري سي‌ ولكس به عنوان اولين كارگزار خريدار و فروشنده در بورس انرژي ، مجوز فعاليت، پذيرش و داد و ستد تمام كاﻻهاي قابل معاﻣله در بورس انرژي را داراست. ما با بهره گیری از کارشناسان متخصص و ﻣتعهد همراه با سلامت کاری و قانونمندی، متعهدانه كليه خدﻣات مشاوره و پذیرش شرکت‌ها در بازار فیزیکی، اخذ کد معاملاتی، انجام سفارشات و ارائه مشاوره در تمامی موضوعات حوزه بورس انرژی را بابهترين كيفيت و سريعترين زﻣان به شما ﻣشتريان عزيز ارائه می‌دهیم. قانونمندی، سرعت عمل و دقت در کار و پاسخگویی، ضمانت کیفیت کار ماست.

اطلاعات بیشتر >

دسترسی سریع

تماس با ما

راهنمای ورود به بورس انرژی